72/ Koğuş/ Orhan Kemal

72/ Koğuş/ Orhan Kemal

72/ Koğuş/ Orhan Kemal - Everest Yayınları

72/ Koğuş/ Orhan Kemal - Everest Yayınları

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

%33
indirim
  • ₺15,00

    ₺10,00

Türk edebiyatının en önemli kalemlerinden biri olan Orhan Kemal’in başyapıtlarından biri olan 72. Koğuş, insan haysiyetinin düşebileceği en dipsiz kuyunun hikâyesidir Tüm yapıtlarında her şeye rağmen insana olan inancını ve sevgisini korumuş olan Orhan Kemal, bu derin çukura yuvarlanmış olan insanların, en yakınını bile üç kuruşa vurabilecek kadar alçalmış olanların dünyasını bir koğuşun karanlığında anlatırken bile direnişin sesini duyuruyor okurlarına. Alçalışın bile yok edemeyeceği insanlık onurunu dile getiriyor.
Orhan Kemal'in kitapları bîr okurum hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz kakır, çok az yazar okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve aydınlığı yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Orhan Kemal'in kitapları bîr okurum hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz kakır, çok az yazar okurunu onun kadar biçimlendirir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

Benzer Ürünler

Kaçak (Hanımın Çiftliği 3) - Orhan Kemal
Evlerden Biri - Orhan Kemal
Çamaşırcının Kızı - Orhan Kemal
Eskici ve Oğulları - Orhan Kemal

Etiketler: Türk, Edebiyatı, Türk Edebiyatı, 72/, Koğuş/, Orhan, Kemal, 72/ Koğuş/ Orhan Kemal (72/, Koğuş/, Orhan, Kemal, 72/ Koğuş/ Orhan Kemal satın al)