Şanslı Aile / Kirsten Boie

Şanslı Aile / Kirsten Boie

Şanslı Aile / Kirsten Boie - Günışığı Kitaplığı

Şanslı Aile / Kirsten Boie - Günışığı Kitaplığı

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Yayınevi: : Günışığı Kitaplığı
  • ISBN: : 9789944717915
  • Derleyen : Kirsten Boie
  • Kağıt cinsi : 9789944717915
  • Stok Durumu: : 14
%33
indirim
  • ₺18,52

    ₺12,04

Çocukları farklı olmak üzerine düşündüren ve gülümseten bir roman!

Çağdaş Alman edebiyatının bol ödüllü yazarı Kirsten Boie, Arkana Bakma adlı gençlik romanından sonra, bu kez yazarlığa adım attığı ilk kitabıyla çocuk okurlarıyla buluşuyor. Bebekken Alman bir aile tarafından evlat edinilen Afrika kökenli Paule'nin okul ve ev yaşamından kesitler sunan roman, "çocuğa görelik" kavramının başarılı bir örneği. Çocuklukta "öteki" olmanın ağırlığını, yine çocuğun gözünden aktaran kitap, ayrımcılık, farklılıklar, bulunduğu çevreye yabancılık hissetmek ve üvey annelik gibi zor temalarda düşündürüyor. Bu gibi hassas konularda ebeveynin de nasıl bunaldığını, çocuklarının sorularına cevap vermekte nasıl zorlandığını gülümseten bir üslupla aktarırken, okura eğlenceli bir okuma deneyimi sunuyor.

Ailesi Paule'yi iki haftalıkken evlat edinmiş, her zaman çok sevmiştir. Ancak, beyazlar arasında yaşayan bir siyah olmak, Paule'nin kafasını karıştırmaktadır. Annesi onu karnında büyütmediği için, eğer Paule yalan söylerse onu geri gönderir mi? Gerçek annesi ondan vazgeçtiğine göre kötü bir insan mıdır? Ya da, şimdiki annesi üvey anne midir; eğer öyleyse, masallarda hep olduğu gibi kendisine kötü mü davranacaktır? Peki, farklı renklerdeki çocuklar kardeş olabilirler mi?..

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

Benzer Ürünler

Uzayda Bir Yatılı Okul / Suzan Geridönmez
İndirim
39%
Arkana Bakma , Kirsten Boie
İndirim
36%

Arkana Bakma , Kirsten Boie

₺22,00 ₺14,30

Çıtır Çıtır Felsefe 27 - Olmak ve Sahip Olmak / Brigitte Labbe
İndirim
35%
Dedem Bir Kiraz Ağacı / Angela Nanetti
İndirim
35%

Etiketler: Edebiyat, Şanslı, Aile, Kirsten, Boie, Şanslı Aile / Kirsten Boie (Şanslı, Aile, Kirsten, Boie, Şanslı Aile / Kirsten Boie satın al)