Şeyh Şamil - Kafkas Kartalı Okay Tiryakioğlu

Şeyh Şamil - Kafkas Kartalı Okay Tiryakioğlu

Şeyh Şamil - Kafkas Kartalı Okay Tiryakioğlu - Timaş Yayınları

Şeyh Şamil - Kafkas Kartalı Okay Tiryakioğlu - Timaş Yayınları

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

%31
indirim
  • ₺35,00

    ₺24,85

Daha küçük yaşlarda içindeki müthiş cevher keşfedilen, amcasının ve babasının sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesinin çehresini tamamen değiştiren, yenildikçe daha da güçlenerek bir çığ gibi gelen düşmanlarının karşısında dağ misali dimdik duran bir kahraman… Hayatı iman ve vatan üzere şekillenen bir mücahit…

"Kafkas Kartalı" Şeyh Şamil… 

Ve onun destansı hayatı… 


Romanlarıyla yüz binlere tarihi sevdiren, okurları tarafından "günümüzün Peyami Safa'sı" olarak nitelenen Okay Tiryakioğlu, tarihi roman severleri bu kez Kafkasların imamı, Şeyh Şamil'in müthiş direnişine tanıklık ettiriyor. "Kafkas Kartalı" Şeyh Şamil'in her anı müthiş bir mücadele ve direnişle geçen hayatını capcanlı bir dille bugüne taşıyor.


Şamil, kendisine sonuna kadar inanmış dava arkadaşlarına sevgiyle bakarak, “Son kez hatırlatıyorum,” dedi. “Beni imamlığa siz seçtiniz! Ben bu göreve, kendi irademle gelmedim ve hatta yine şahitsiniz ki gelmemek için çaba sarf ettim; yerime başka adaylar gösterdim. Fakat neticede Gazi Muhammed’in rüyası bir kez daha zuhur etti ve baskınıza daha fazla tahammül edemedim. İki ay evvel, gönülsüz de olsa vazifeyi üstlendim. O ilk gün söylediğimi şimdi tekrarlıyorum! Emirlerime sorgusuz sualsiz itaat edecek, teslim olmayı aklınıza dahi getirmeyecek, hiçbir şart altında bana böyle bir teklifte bulunmayacak, kararlılığımı sorgulamayacaksınız!”


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

Benzer Ürünler

Beyaz Diş, Jack London
İndirim
42%

Beyaz Diş, Jack London

₺12,04 ₺7,50

Gülistan 100 Temel Eser / Şeyh Sadi Şirazi
İndirim
38%
Kafkas Ruleti 1 Fırat'ın Ayak Sesleri - Selman Kayabaşı
İndirim
33%
Kumandan - Okay Tiryakioğlu
İndirim
41%

Kumandan - Okay Tiryakioğlu

₺27,50 ₺16,10

Etiketler: Tarihsel, Romanlar, Tarihsel Romanlar, Şeyh, Şamil, Kafkas, Kartalı, Okay, Tiryakioğlu, Şeyh Şamil - Kafkas Kartalı Okay Tiryakioğlu (Şeyh, Şamil, Kafkas, Kartalı, Okay, Tiryakioğlu, Şeyh Şamil - Kafkas Kartalı Okay Tiryakioğlu satın al)